ورزش هایی برای تقویت عضلات چهار سر ران و زانو بخش سوم

با کمک ورزشهای مناسب می توان باعث تقویت عضلات چار سر ران و زانو بخش سوم شد. با ما در این مطلب ورزش های تقویت عضلات چهار سر ران همراه باشید.

ورزش های تقویت عضلات چهار سر ران

صاف کردن زانو در حالت نشسته روی صندلی

روی یک صندلی بنشینید که ارتفاع آن به اندازه‌ای باشد که زانوی شما در هنگام نشستن روی آن 90 درجه خم می‌شود.

عضلات چهار سر ران خود را منقبض کنید و پای خود را بالا بیاورید.
این حالت را برای 5 ثانیه نگه دارید.این حرکت را برای هر پا 10 بار تکرار کنید.

صاف کردن زانو بر روی صندلی

ارتقاء تمرین

با پیشرفت شما و تقویت عضلات چهار سر ران، ممکن است نیاز باشد که نیروی مقاومتی به تمرین خود اضافه کنید. برای این کار می‌توانید سر یک کش را به دور مچ پای خود ببندید و سر دیگر آن را به پایه‌ی صندلی گره بزنید.

اسکات با وزنه

ورزش های تقویت عضلات چهار سر ران
در مراحل پایانی دوره‌ی توانبخشی (زمانی که عضلات شما به اندازه‌ی کافی قوی شده‌اند) برنامه‌ی شما باید شامل تمریناتی با تحمل وزن بدن یا بخشی از وزن بدن، اسکات با وزنه، اسکات سرعتی و اسکات پرشی باشد تا بتوانید به فعالیت ورزشی سابق خود بازگردید.

اسکات در استخر آب از ورزش های تقویت عضلات چهار سر ران

اسکات در استخر آب
آب موجب کاهش فشار وارد شده بر مفصل زانو، رباط‌ها و تاندون‌ها می‌شود و بنابراین بهترین محیط برای تمرین کسانی است که به آسیب‌های زانو دچار شده‌اند. این تمرین تقریبا واضح است و نیازی به توضیح ندارد. تنها موردی که لازم است به آن اشاره شود این است که لازم است سطح تمرین را به تدریج ارتقا دهید. در ابتدا بیمار در عمقی از آب می‌ایستد که آب تا کمر او بیاید و به تدریج در آب‌های کم عمق تر (آب تا لگن یا تا ران پا) می‌آید.

پارگی تاندون که به وفور در ورزشکاران به وجود می‌آید، استقلال حرکتی فرد را کم می‌کند. برای درمان این عارضه دکتر مهدی مویدفر آماده ارائه بهترین خدمات درمانی مرتبط می‌باشد.

فهرست مطالب

معرفی دکتر مهدی مؤید فر

معرفی دکتر مهدی مؤید فر

دکتر مهدی مؤیدفر فوق تخصص جراحی زانو و بورد تخصصی ارتوپدی ، تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع نمود. در دوران دانشجویی فعالیتهای متعددی داشتند که از آن جمله مسئول گروه پیوند لیزر پزشکی و مسئول گروه زخم بسته لیزر پزشکی را میتوان نام برد.پس از آن برای تخصص به شهر خود اصفهان بازگشتند و در طی دوران تخصص علاوه بر کارهای تحقیقاتی، طراحی و تکمیل وسیلهای برای بازگرداندن حرکات زانو را شروع کردند؛ که منجر به ثبت اختراع این وسیله همراه با دو نفر از همکاران ایشان در دانشگاه صنعتی اصفهان گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *