منو اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت - تلفن : 31315870 - 031
دکتر مهدی موید فر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مشکلات زانو / پارگی تاندون بخش اول

پارگی تاندون بخش اول


درمان التهاب، کشیدگی، پارگی و آسیب تاندون کشکک زانو

التهاب تاندون زانو نوعی آسیب دیدگی تاندون زانو است که در اثر استفاده بیش از حد از آن به وجود می‌آید. آسیب دیدگی به طور معمول در افرادی که ورزش‌هایی نظیر بسکتبال و والیبال انجام می‌دهند دیده می‌شود، به دلیل پرش‌های مکرر و کشیدگی بیش از اندازه زانو التهاب تاندون به وجود می آید. اگر این آسیب‌های ورزشی به موقع درمان نشود، زانوی این افراد می‌تواند به درد بلند مدتی که در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی یا پس از آن ایجاد می‌شود مبتلا شده و آنها را در انجام فعالیت‍های حرفه‌ای خود ناتوان سازد. فشار مکرر ناشی از ورزش مداوم می‌تواند باعث آسیب دیدگی جزئی یا کلی تاندون‌های زانو شود. اگر این اتفاق رخ داد، برای ترمیم و اصلاح تاندون باید از روش‌های جراحی استفاده شود. برای جراحی این عارضه می‌توانید به دکتر مهدی مویدفر به عنوان جراح زانو، مراجعه نمایید.

در آسیب دیدگی تاندون زانو یا زانوی جهندگان، تاندون زانو آسیب می‌بیند. از آنجا که نقش این تاندون در صاف کردن زانو بسیار مهم است، آسیب دیدگی آن باعث می‌شود که زانو تکیه گاه و لنگرگاه خود را از دست بدهد. این عارضه باعث درد و ضعف زانوها می‌شود و در صاف کردن پاها مشکل ایجاد می کند.هر فرد مبتلا به التهاب تاندون زانو باید با رویکرد متفاوتی تحت درمان قرار گیرد. اقدامات درمانی به فاز آسیب دیدگی، مزمن یا حاد بودن التهاب بستگی دارد. در برخی موارد انجام عمل جراحی ضروری است. هیچ جدول زمانی برای بهبود و نقاهت تاندون آسیب دیده وجود ندارد. زمان بهبودی ممکن است در یک نفر یک هفته طول بکشد و در فرد دیگری این زمان یک ماه ادامه یابد.

التهاب تاندون زانو

آسیب دیدگی تاندون زانو یا زانوی جهندگان، التهاب تاندون زانو یا پارگی تاندون زانو هم نامیده می‌شود. تاندون زانو بافت طنابی شکل است که کشکک زانو (پاتلا) را به استخوان تیبیا (ساق پا) متصل می‌کند. تاندون زانو به دلیل استفاده بیش از حد آسیب می بیند (زمانی که حرکات مکرر به بافت آسیب رسانده یا به قسمت خاصی از بدن آسیب می‌رساند). پرش‌ها، فرود آمدن و تغییر جهت می‌تواند باعث کشیدگی عضلات، تخریب و آسیب تاندون زانو شود. کودکانی که به صورت مداوم ورزش‌هایی را انجام می‌دهند که دران باید پرش‌های مکرر داشته باشند مانند دو میدانی (به خصوص پرشهای بلند)، بسکتبال، والیبال، ژیمناستیک، دو و فوتبال بیشتر در معرض کشیدگی عضلات و تاندون زانو قرار دارند.

آسیب دیدگی تاندون زانو به نظر یک جراحت جزئی میرسد که زیاد جدی نیست. به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران از این آسیب دیدگی چشم پوشی کرده و به تمرین و مسابقات خود ادامه می دهند یا تلاش می‌کنند که این عارضه را خودشان درمان کنند؛ اما دانستن این نکته مهم است که آسیب دیدگی تاندون بیماری مهم و خطرناکی است که می تواند به مرور زمان وخیم تر شده و در نهایت به عمل جراحی نیاز پیدا کند. مراقبت‌های پزشک در مراحل اولیه ایجاد این عارضه و درمان آن می‌تواند از پیشروی آسیب دیدگی در زانو پیشگیری کند.

پای پرانتزی سبب بدشکلی فرم بدن ‌می‌شود. برای اصلاح این بدشکلی کلینیک دکتر مهدی مویدفر آمده خدمت رسانی به مراجعین محترم می‌باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت
تلفن : 31315870 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان پارگی مینیسکدرمان پارگی مینیسک

همانطور که می‌دانید، یکی از شایع‌ترین مشکلات زانو، آسیب مینیسک، شامل کشیدگی و پارگی مینیسک است. با توجه به فراگیری این ضایعه، به ویژه در ورزشکاران تکنیک‌های درمانی گوناگونی مناسب با وضعیت بیمار وجود دارد که پزشک با توجه به شرایط، در مورد بیمار اعمال می‌نماید. ... ادامه مطلب

علائم  آرتروز و ساییدگی مفصل زانوعلائم آرتروز و ساییدگی مفصل زانو

در افراد مبتلا به آرتروز و ساییدگی مفصل زانو غضروف انتهای استخوان، دچار فرسایش می‌شود که این منجر به رشد بیش از حد استخوان زیرین می‌گردد. به مرور زمان این غضروف سفت و خشک شده و نهایتاً تجزیه و تخریب می‌شود ... ادامه مطلب

ورزش‌های مناسب کاهش درد در آرتروز زانوورزش‌های مناسب کاهش درد در آرتروز زانو

اگر مبتلا به درد زانو، به ویژه دردهای ناشی از آرتروز زانو هستید، پس از مشورت با متخصص ارتوپدی، می‌توانید حرکات زیر را برای کاهش درد در آرتروز زانو انجام دهید و شاهد نتایج بسیار خوبی باشید ... ادامه مطلب

معرفی دکتر موید فر

دکتر مهدی مؤیدفر فوق تخصص جراحی زانو و بورد تخصصی ارتوپدی ، تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع نمود. در دوران دانشجویی فعالیتهای متعددی داشتند که از آن جمله مسئول گروه پیوند لیزر پزشکی و مسئول گروه زخم بسته لیزر پزشکی را میتوان نام برد.
پس از آن برای تخصص به شهر خود اصفهان بازگشتند و در طی دوران تخصص علاوه بر کارهای تحقیقاتی، طراحی و تکمیل وسیلهای برای بازگرداندن حرکات زانو را شروع کردند؛ که منجر به ثبت اختراع این وسیله همراه با دو نفر از همکاران ایشان در دانشگاه صنعتی اصفهان گردید.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465