منو اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت - تلفن : 31315870 - 031
دکتر مهدی موید فر

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو:

تعویض سطوح مفصل زانو می‌تواند مشکل درد زانو و تغییر شکل آن را حل کند و بیمار را به فعالیت‌های روزمره برگرداند. تعویض مفصل زانو که به آن آرتروپلاستی زانو هم می‌گویند نوعی جراحی است که با استفاده از آن سطح مفصلی استخوان های ران و ساق در مفصل زانو را با یک سطح مصنوعی جایگزین می‌کنند.

هدف از تعویض مفصل زانو:

در مواقعی که به علت آسیب های زانو این مفصل تخریب شده است، دردهای شدیدی در آن ایجاد می‌شود که ممکن است فرد را حتی از فعالیت های ساده ای نظیر بالا رفتن از پله و یا راه رفتن دور کند. اگر استفاده از دارو، تغییر سطح فعالیت های روزمره زندگی و استفاده از عصا هم نتواند کمکی به کاهش مشکلات بیمار بکند معمولاً آخرین اقدام تعویض مفصل زانو است. مهمترین هدف تعویض مفصل زانو از بین بردن دردی است که در زانو براثر ساییدگی و آرتروز، روماتیسم و یا تخریب سطح مفصلی ایجاد شده است.

ارتباط تعویض مفصل زانو و سن:

عمل جراحی تعویض مفصل زانو بیشتر در افراد مسن و میانسال انجام می‌شود ولی امروزه با بکارگیری مفاصل مصنوعی بهتر توسط دکتر مهدی مویدفر به عنوان یکی از بهترین جراحان زانو در اصفهان می‌توان در سنین جوانی و حتی نوجوانی هم این عمل را انجام داد.
گرچه ممکن است این طور به نظر برسد که انجام جراحی تعویض مفصل زانو در سنین پایین فرد را مجبور می‌کند تا در سنین بالاتر یک بار دیگر مفصل را جایگرین کند ولی مطالعات نشان داده است که هرچه این عمل جراحی زودتر انجام شود نتیجه آن در از بین بردن درد و خشکی مفصل بهتر خواهد بود.

عمل جراحی:

جراح زانو غضروف ها و استخوان های آسیب دیده شما را برمی‌دارد و ایمپلنت‌های پلاستیکی و فلزی را جایگزین آن می‌کند تا توازن و عملکرد صحیح را به زانوهای شما برگرداند.
این جراحی یک جراحی بسیار موثر و قابل اطمینان برای کاهش درد زانو می‌باشد. برای اینکه زانو ازحالت دفرمه یا بد‌ شکلی دربیاید بسیارمناسب است و شما بعد از انجام این عمل قادر خواهید بود که به طور طبیعی به کارهای روزانه خود مشغول شوید.

چه کسانی به جراحی مفصل زانو نیاز دارند ؟

- افرادی که درد و یا سفتی شدیدی را در زانو احساس می کنند و این درد، آن‌ها را از انجام دادن فعالیت‌های روزانه مثل قدم زدن ، بالا رفتن از پله ها ، سوار شدن و پیاده شدن از ماشین ، بالا رفتن از صندلی و ... باز می‌دارد.
- درد معمولی اما مداوم زانو که ممکن است هنگام خواب و استراحت کردن نیز حس شود . التهاب مزمن زانو و تورم در این موارد بعد از مصرف دارو و استراحت برطرف نخواهد شد.
- دفرمه یا بد شکل شدن زانو که کاملا از ظاهر آن مشخص است و گاهی منجر به پرانتزی و یا ضربدری شدن پاها می شود.
- موثر نبودن گزینه های درمانی دیگر به غیر از جراحی در افراد مبتلا به درد مفصل زانو.

تعویض مفضل زانو در اصفهان

انواع جراحی های جابجایی مفصل زانو:

جابجایی کلی مفصل زانو:
این جراحی حدودا بین 1 الی 3 ساعت طول می‌کشد و بعد از آن ، درد کم تر می‌شود اما ممکن است که بافت زخم در اطراف محل جراحی باعث شود که فرد نتواند زانویش را به راحتی خم کند و یا حرکت دهد.
جابجایی جانبی مفصل زانو:
این نوع جابجایی فقط در یک طرف مفصل زانو اتفاق می‌افتد. استخوان کمتری خارج می‌شود بنابراین برش جراحی کمتر است و مدت زمان آن نیز کوتاه تر از جراحی جابجایی کلی می‌باشد.
جراحی جانبی مناسب کسانی است که فقط یک قسمت از زانوی آن‌ها آسیب دیده است . انجام حرکات و تمرینات اصلاحی دقیقا بعد از جراحی آغاز می‌شود و از دست دادن خون نیز در این جراحی کمتر است ، در نتیجه خطر ابتلا به عفونت و لخته خون نیز کاهش پیدا می‌کند.

خالی کردن زانو یکی از عوارض شایعی است که افراد از بروز آن نگران می‌شوند. این عارضه علل مختلفی دارد که برای درمان آن می‌توانید به کلینیک دکتر مهدی مویدفر در اصفهان مراجعه کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت
تلفن : 31315870 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علائم  آرتروز و ساییدگی مفصل زانوعلائم آرتروز و ساییدگی مفصل زانو

در افراد مبتلا به آرتروز و ساییدگی مفصل زانو غضروف انتهای استخوان، دچار فرسایش می‌شود که این منجر به رشد بیش از حد استخوان زیرین می‌گردد. به مرور زمان این غضروف سفت و خشک شده و نهایتاً تجزیه و تخریب می‌شود ... ادامه مطلب

درمان پارگی مینیسکدرمان پارگی مینیسک

همانطور که می‌دانید، یکی از شایع‌ترین مشکلات زانو، آسیب مینیسک، شامل کشیدگی و پارگی مینیسک است. با توجه به فراگیری این ضایعه، به ویژه در ورزشکاران تکنیک‌های درمانی گوناگونی مناسب با وضعیت بیمار وجود دارد که پزشک با توجه به شرایط، در مورد بیمار اعمال می‌نماید. ... ادامه مطلب

ورزش‌های مناسب کاهش درد در آرتروز زانوورزش‌های مناسب کاهش درد در آرتروز زانو

اگر مبتلا به درد زانو، به ویژه دردهای ناشی از آرتروز زانو هستید، پس از مشورت با متخصص ارتوپدی، می‌توانید حرکات زیر را برای کاهش درد در آرتروز زانو انجام دهید و شاهد نتایج بسیار خوبی باشید ... ادامه مطلب

معرفی دکتر موید فر

دکتر مهدی مؤیدفر فوق تخصص جراحی زانو و بورد تخصصی ارتوپدی ، تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع نمود. در دوران دانشجویی فعالیتهای متعددی داشتند که از آن جمله مسئول گروه پیوند لیزر پزشکی و مسئول گروه زخم بسته لیزر پزشکی را میتوان نام برد.
پس از آن برای تخصص به شهر خود اصفهان بازگشتند و در طی دوران تخصص علاوه بر کارهای تحقیقاتی، طراحی و تکمیل وسیلهای برای بازگرداندن حرکات زانو را شروع کردند؛ که منجر به ثبت اختراع این وسیله همراه با دو نفر از همکاران ایشان در دانشگاه صنعتی اصفهان گردید.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465