دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


ورزش هایی برای تقویت عضلات چهار سر ران و زانو بخش اول

عضلات چهار سر ران موجب صاف شدن مفصل زانو از حالت خمیده میشوند. این عضلات از چهار عضلهی جداگانه تشکیل شدهاند که دارای طول قابل ملاحظه ای هستند و انتهای استخوان ایلیوم در لگن را به بخش فوقانی استخوان زانو متصل میکنند .تمرینات تقویت عضلات چهارسر ران موجب افزایش قدرت این گروه از عضلات می شوند.

گاهی اوقات به نظر میرسد که پاهای شما به اندازهی همیشه توان ندارند و عضلات شما مانند قبل کار نمی کنند. ضعف در عضلات چهارسر ران میتواند بر اثر خستگی و یا بهبودی بعد از یک بیماری یا آسیب خاص باشد. در این حالت ممکن است کل بدن شما در مرحله بهبودی باشد و بنابراین شما نمیتوانید وزنی که همیشه بالا می برده اید را بالا ببرید. متخصصین توصیه می کنند که حتما برای تقویت عضلات چهار سر ران خود ، ورزش های مخصوص تقویت این عضلات را انجام دهید. شما می توانید در مورد مناسب بودن این تمرینات با متخصص ارتوپد مشورت کنید. در نظر داشته باشید که به طور کلی شما در صورتی میتوانید این تمرینات را انجام دهید که موجب بروز درد و یا افزایش درد زانو نشوند.

عضلات چهار سر ران
به گروه عضلاتی که در جلوی ران پا قرار دارند، عضلات چهار سر ران گفته می شود. این عضلات نقش مهمی در حرکت زانو و لگن و جذب فشارهای وارده به زانو در هنگام راه رفتن و دویدن دارند. شما ممکن است بعد از بروز یک آسیب دیدگی ، انجام جراحی یا بعد از مدت زمان طولانی عدم فعالیت ، نیاز داشته باشید که عضلات چهار سر ران که ضعیف و منقبض شده اند را تقویت کرده و انعطاف پذیری آن را افزایش دهید.

علاوه بر این در صورتی که شما به مشکلات یا بیماری های مفصل زانو دچار هستید ، حرکات اصلاحی برای تقویت چهار سر زانو و ران میتواند موجب کاهش درد زانوی شماشود. قبل از انجام هر تمرین کششی یا قدرتی، با انجام چند دقیقه حرکات هوازی، به خوبی بدن خود را گرم کنید تا خون در ماهیچه های شما به جریان بیفتد.
ورزش هایی برای تقویت عضلات چهار سر ران و زانو بخش دوم
ورزش هایی برای تقویت عضلات چهار سر ران و زانو بخش سوم
ورزش هایی برای تقویت عضلات چهار سر ران و زانو بخش چهارم


آدرس مطب : اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت
تلفن : 31315870 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پادکست هاصفحه اصلیمطالب و مقالاتجراحی زانومشکلات زانوعلائمورزشهای زانوسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرآدرس مطببیوگرافیخبرگزاری هاسایت جدید دکتر مویدفر