دکتر مهدی مؤیدفر

فوق تخصص جراحی زانو


درمان با جراحی آرتروز و ساییدگی مفصل زانو

پس از عمل


در بسیاری از موارد، بیمار 2 تا 4 روز پس از انجام عمل جراحی در بیمارستان بستری میشود. در این مدت شما تحت نظارت قرار داشته و به شما داروهای مسکن و ضد درد داده میشود.پس از انجام عمل جراحی، جراح زانوی شما را در زانوبند یا آتل قرار میدهد یا آن را گچ میگیرد تا در خلال فرایند بهبودی آسیبی نبیند. در بسیاری از موارد شما باید به مدت چند هفته از عصا استفاده کنید.

در حدود 6 هفته پس از انجام عمل جراحی، شما به جراح مراجعه خواهید کرد تا وی وضعیت شما را بررسی کند، عکسی به وسیله اشعه ایکس از زانوی شما گرفته میشود تا جراح روند بهبودی استئوتومی را بررسی نماید. پس از این ملاقات، جراح به شما خواهد گفت که چه موقع میتوانید به آسودگی وزن خود را روی پای خود بیندازید و چه موقع میتوانید فعالیتهای بازتوانی را آغاز کنید.

توانبخشی پس از عمل جراحی استئوتومی

به زودی میتوانید فیزیوتراپی را شروع کنید. این درمان در ابتدا با تقویت عضلات چهار سر ران و تمرینات همسترینگ آغاز میشود. در طول دو تا چهار هفته اول دامنه حرکتی به آهستگی بازمیگردد و دامنه کامل حرکتی به مرور زمان بازیابی میشود. همچنان که بیمار فعالیتهای فیزیوتراپی را انجام میدهد، تمرینات ورزشی عملکردی با هدف سریع راه رفتن در سه ماه آغاز میشود و شما میتوانید پس از 6 ماه بدوید و به فعالیتهای ورزشی خود بپردازید.

بازگشت به کار
افرادی که کار آنها پشت میز است میتوانند پس از 2 تا 4 هفته به کار خود بازگردند و بیمارانی که کارهای بدنی انجام میدهند حدود سه ماه طول میکشد تا بتوانند به کار خود بازگردند.
درمان غیر جراحی آرتروز و ساییدگی مفصل زانو
درمان غیر جراحی آرتروز و ساییدگی مفصل زانو
علائم و درمان آرتروز و ساییدگی مفصل زانو


آدرس مطب : اصفهان ، چهارراه پلیس ، خیابان توحید میانی ، نبش کوچه بهار ، ساختمان آریانا ، طبقه دوم ، واحد هشت
تلفن : 31315870 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پادکست هاصفحه اصلیمطالب و مقالاتجراحی زانومشکلات زانوعلائمورزشهای زانوسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرآدرس مطببیوگرافیخبرگزاری هاسایت جدید دکتر مویدفر